Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

SLUŽBY

KLIMATIZACE

 
 
DEZINFEKCE :
Co je ozonové čištění a jak funguje?
Ozonové čištění je nejnovější technologií v oblasti dezinfekce autoklimatizace. Ozon se řadí mezi nejsilnější dezinfekční a oxidační činidla a jeho účinnost je známá z mnoha oborů, obzvláště ze
zdravotnictví. Rychle a spolehlivě ničí také velmi odolné druhy nebo formy patogenních mikroorganizmů, které chlor a jiné dezinfekční prostředky nejsou schopny inaktivova.

Neexistuje žádný virus či bakterie odolávající ozónu?
K dezinfekci ozónem dochází prasknutím buněčné stěny.

Proč použít ozón v automobilech :
 •  V systémech klimatizací vznikají bakterie a plísně, které zde naleznou ideální životní podmínky. Ty jsou původcem zápachu, mohou ohrožovat zdraví řidiče a pasažérů (malých dětí, alergiků), a také způsobovat korozi výparníku.

 •  Při čištění je využíván nejmodernější dezinfekční prostředek používaný ve zdravotnictví ozon O3. Čistý bezbarvý plyn, který nezanechává stopy ani zápach a nezpůsobuje žádné alergické či dýchací potíže, které mohou vytvářet chemické dezinfekční prostředky. Velmi malá velikost částeček ozónu umožňuje proniknout i do míst, kam se chemická dezinfekce ani nedostane. 

 •  Při čištění je navíc plyn rozptylován po celém interiéru vozidla, tím dochází k odstraňování biologického znečištění čalouněných materiálů, sedaček, polstrování apod., které způsobují nepříjemný zápach. Zařízení je navíc velmi šetrné k životnímu prostředí.
 •  odstranění zápachu a desinfekce interiéru 
 •  chrání zdraví řidiče i posádky
 •  prodlužuje životnost částí klimatizace vozidla
 •  působí v celém interiéru vozidla
 •  odstranění zápachu po požáru
 •  eliminace pachu domácích zvířat
 •  odstranění zápachu ze zakouřených prostor
 •  odstranění plísní v kobercích a vlhkých místech
 •  mimořádně efektivní v boji proti alergenům

Různé sprejové deodoranty a levné visící prostředky typu „čerstvý vzduch“ neodstraní zápachy, pouze je maskují příjemnějšími pachy. OZÓN NIČÍ, NEMASKUJE !!!
Během několika minut je po zápachu.Udělejte krok pro zdraví své i Vašich blízkých již dnes a přijeďte si nechat vyčistit Vaši klimatizaci již za 390 Kč. 
         E-mail : autodilna.dvorak@centrum.cz

 
 
Zde nás najdete:
 
 
PLNĚNÍ KLIMATIZACE :
Plnění a doplnění chladiva autoklimatizace 
chladivem R134a (běžný typ chladiva)
Všechny značky a druhy vozidel – osobní, dodávky
Na počkání, bez objednání.
 
DETEKCE ÚNIKU CHLADIVA :
Detekce pomocí špičkového infračerveného detektoru úniku chladiv. Pokud i vy musíte vždy před sezónou klimatizaci nechat doplnit a na začátku následující sezony je opět prázdná, dochází k úiku chladiva vlivem nějaké netěsnosti. S naším vybavením jsme schopni odhalit únik chladiva již od 3g / rok, což při celkové průměrné náplni (700g) je únik opravdu minimální.
Nalezenou netěsnost opravíme a tím Vám ušetříme spoustu peněz a času za opakované plnění klimatizace.
 
NEJČASTĚJŠÍ ZÁVADY :
Během zimního období je nezbytně nutné minimálně jednou za měsíc zapnout klimatizaci, aby se promíchal usazený olej s médiem a řádně se promazal kompresor klimatizace. Pokud vyschnou těsnící ucpávky kompresoru, médium ze systému unikne a kompresor se při zapnutí zadře. Toto poškození je téměř neopravitelné a ceny nových kompresorů se pohybují v řádu 10 000 - 30 000Kč. K podobnému poškození dojde, pokud klimatizace nebyla dlouho čištěna. Je to podobné, jako když nebudete měnit olej v motoru. Pokud je množství náplně klimatizace výrazně nižší, než předepsané, dochází k nadměrnému zatížení kompresoru a jeho životnost se rapidně snižuje. Těmto závadám lze předejít pravidelnou údržbou.
Nechte si klimatizaci včas zkontrolovat, kontrola se vyplatí více, než koupě nového kompresoru!
 
 
 

Autoservis Kutná Hora

Dvořák Pavel, Slévárenská 308, 284 01, tel: 604264399, 777308060, e-mail : autodilna.dvorak@centrum.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky
„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde